Offering you a complete choice of products which include 2-chloro-5-nitro -3-bromopyridine (5470-17-7), methyl formate 107 31 3 and isopropyl acetate 108-21-4.





₹ 500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Size | 500 ml |
| Form | Powder |
| Formulation | C5H2BrClN2O2 |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Molecular Formula | C5H2BrClN2O2 |
| Molecular Weight | 237.44 |





₹ 2800 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity | ≥99% |
| Water Content | ≤0.5% |
| Free Methanol | ≤0.3% |
| Grade Standard | AR Grade |
| Appearance | Clear Liquid |
| Boiling Range | 30–35°C |
| Application | Chemical Synthesis |
| Packaging Size | 185 kg |
| Packing Material | HDPE Drum |





₹ 2700 / PackGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Pack |
| Molecular Weight | 102.13 g/mol |
| Brand | cynor |
| Melting Point | 88 |
| Density | 0.88 g/cm3 |
| Appearance | Clear Liquid |
| Purity | 99 % |
| Color | Colorless |
| CAS Number | 108-21-4 |
| Chemical Formula | C5H10O2 |
Uttam Vaghasiya (Partner)
Cynor Laboratories
Plot No-35,36, National Industry-1, Navi Paradi, Kamrej, Sayan, Surat - 394150, Gujarat, India

