Our product range includes a wide range of 3-nitrobenzotrifluoride 145 (98-46-4), 4-bromo-9-fluorenone (4269-17-4) and acid yellow 79 powder dye.




₹ 500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity | 97% |
| Usage/Application | lab |
| Grade Standard | AR,LR |
| Packaging Size | 25 litre |
| Packaging Type | plastic bottle, glass bottle |
| Purity % | 97% |
| Packaging Details | 50 L Drum |
| CAS Number | 98-46-4 |
| Country of Origin | Made in India |
| Molecular Formula | C7H4F3NO2 |




₹ 500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | plastic bottle |
| Packaging Size | 25 kg |
| Manufacturer | india |
| Country of Origin | Made in India |
| Molecular Formula | C13H7BrO |


₹ 600 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Brand | cynor |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | 25kg bag |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Acid Dye Yellow 79 powder is primarily used for dyeing wool, silk, and polyamide (nylon) fibers. It |
| Color | yellow 79 |
| Country of Origin | Made in India |
Uttam Vaghasiya (Partner)
Cynor Laboratories
Plot No-35,36, National Industry-1, Navi Paradi, Kamrej, Sayan, Surat - 394150, Gujarat, India

