Providing you the best range of cynor 4 fluoroacetophenone chemical, 4-4'-difluorobenzophenone chemical, 2-fluoroanosole chemical, 2 fluorophenol chemical, 4- bromobenzaldehyde (1122-91-4) and 7-bromodibenzo acridine (1821210-57-4) with effective & timely delivery.





₹ 500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Physical State | Liquid |
| Brand | Cynor |
| Purity | 99% |
| Grade | Lab Grade |
| Usage/Application | Laboratories |
| Packaging Type | Plastic Bottle,drum |
| Packaging Size | 500 ml |


₹ 1450 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Grade Standard | Laboratory |
| Purity | 99% |
| Usage/Application | laboratories |
| Packaging Type | plastic bottle,bag |
| Brand | cynor |
| Packaging Size | 50kg |
| Chemical Formula | C13H8F2O |
| CAS Number | 345-92-6 |
| Molecular Weight | 218.20 g/mol |



₹ 800 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Physical State | Liquid |
| Purity | 99% |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade | Technical Grade |
| Packaging Size | 1 Ltr |
| Packaging Type | Plastic Bottle |

₹ 980 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Purity | 99% |
| Packaging Size | 500 ml |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Cynor |
| CAS No. | 367124 |



₹ 500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Kg |
| Purity | 98% |
| Usage/Application | LABORATORY |
| Packaging Size | 1 KG,2 KG AND 5 KG |
| Packaging Type | PLASTIC BOTTEL |
| Purity % | 98% |
| Packaging Details | 50 Kg Bag |
| Grade Standard | AR,LR |
| CAS Number | 1122-91-4 |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 500 / GramGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Gram |
| Grade Standard | AR,LR |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | Drum |
| CAS Number | 1821210-57-4 |
| Purity | 98% |
| Molecular Weight | 358.23 |
| Chemical Formula | C21H12BrN |



₹ 500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Kg |
| Purity | 98% |
| Grade | AR,LR |
| Usage/Application | LABORATORY |
| Packaging Type | 1 KG ,2 KG AND 5 KG |
| Physical Form | POWDER |
| Chemical Formula | C6H4Br2 |
| CAS Number | C6H4Br2 |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 3500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| CAS No | 2680-03-7 |
| Purity % | 99% |
| Packaging Details | 50 L Drum |
| Grade Standard | Lab Grade |
| Usage/Application | Laboratory |
| Chemical Formula | CH2=CHCON(CH3 )2 |
| Physical State | Liquid |

₹ 2400 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Purity | 99% |
| Physical State | Powder |
| Usage/Application | laboratories |
| Packaging Size | 50kg |
| Packaging Type | plastic bag |
| Purity % | 99% |
| Packaging Details | 50 Kg Bag |
| Grade Standard | Technical Grade |
| CAS Number | 139-85-6 |
| Brand | Cynor |



₹ 500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Kg |
| Purity | 97% |
| Boiling Point | 386.6 DegreeC |
| Packaging Size | 1 LTR |




₹ 500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity | 98% |
| Usage/Application | Lab usage |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | plastic bottle |
| Purity % | 98% |
| Packaging Details | 50 Kg Bag |
| Grade Standard | AR,LR |
| CAS Number | 67116-33-0 |
| Country of Origin | Made in India |
Uttam Vaghasiya (Partner)
Cynor Laboratories
Plot No-35,36, National Industry-1, Navi Paradi, Kamrej, Sayan, Surat - 394150, Gujarat, India









